Fát ültettünk …

Írta: Szilassi Andrea

Ültess fát, olvass alatta könyvet! – Ezzel a címmel indított mozgalmat az Országos Könyvtári Napok idejére a Mezőkovácsházi Városi Könyvtár. A szervezők és akcióban részt vevő könyvtárak célja az volt, hogy 2019. szeptember 30-tól október 6-ig minél több településen ültessenek fát a könyvtárak közelében. Ezzel az akcióval szeretnénk közösen ráirányítani a figyelmet a klímaváltozásra és a környezettudatosság fontosságára. Mivel könyvtárunk rég óta elkötelezett a környezetvédelem iránt, csatlakoztunk a nemes kezdeményezéshez.

Az akcióban a következő települések könyvtárai vettek részt:

A József Attila Megyei és Városi Könyvtár a központi könyvtár közelében, az Edutus Főiskola előtti parkban ültetett el egy hársfa csemetét 2019. szeptember 30-án, a szakmai konferencia után. Fotógaléria az eseményről: