Öko-táboraink tematikája bekerült a mintaprogramok közé

Írta: Szilassi Andrea

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár “Az én könyvtáram” című projektje keretében 90 mintaprogramot készíttetett 2018 folyamán az alábbi fejlesztési irányok mentén. A munkában részt vett még a 19 megyei könyvtár (így intézményünk is), továbbá az OSZK Könyvtári Intézete, az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum, valamint a Könyvtárostanárok Szervezete. A fejlesztések eredményét szabadon felhasználhatóvá tették, és ajánlják tematikus gyermekfoglalkozások tartásához pedagógusoknak, könyvtárosoknak. Ezek a mintaprogramok olyan részletesen kidolgozott foglalkozástervek, amelyek felhasználása nagy segítséget jelenthet a foglalkozást vezető személynek.

Nász János ökológiai szaktájékoztató kollégánk munkája is bekerült a kidolgozásra szánt mintaprogramok közé. Címe: Nagy Könyvtári – Környezetismereti beavatás.

Az Én könyvtáram projekt fejlesztési irányai:

• az olvasáskultúra- fejlesztés támogatása,
  • a digitális írástudás közvetítése,
  • a könyvtárhasználat és információkeresés fejlesztése,
  •  a szövegértés támogatása, fejlesztése, különös tekintettel a digitális szövegértésre és az egyéni és közösségi tanulásra.