Nyitott Kapuk rendezvénysorozat – Tatabánya, 2019.

Csaknem húsz városi szolgáltató mutatkozott be ez évben is a 21. Nyitott kapuk rendezvénysorozaton, ahol a József Attila Megyei és Városi Könyvtár is jelen volt és az óvódás korosztálytól a középiskolásig játékos formában ismertette tevékenységét és szolgáltatásait. Az április 16-17. közötti bemutatkozáson a könyvtárral kapcsolatos öko-totót tölthettek ki az érdeklődők, a kisebbek ügyességi feladatokat kaphattak, a papírszínház meséivel a könyvek és a mese szeretetére hívták fel a figyelmet. A május végi záró versenyen, a városi múzeum Bányászati és Ipari a Skanzenében, hét csapat küzdött meg a szolgáltatók száz szavas ismertetője alapján a felkészülésüket elismerő díjakért, jutalmakért. Az erre az alkalomra meghirdetett rajzpályázatra rengeteg alkotás készült el és a legszebbeket külön jutalmazták.

A rendezvénysorozat célját a rendező, így fogalmazta meg: Tatabányán hagyománya van a Nyitott kapuk bemutató programnak, amely az önkormányzat, a tatabányai szolgáltatók, civil szervezetek és az oktatási-nevelési intézmények közötti tavaszi rendezvénysorozat. A program lehetőséget biztosít a szolgáltatóknak arra, hogy nyissanak a város felé, és közvetlenül a város fiataljaival, rajtuk keresztül pedig közvetve a város lakóival megismertessék tevékenységüket. Minden évben a szolgáltatók és a természet- és környezetvédelmi civil szervezetek csatlakoznak a programhoz.

Fotó: Tari-Székely Karola